Hanuman cup


_______________


HANUMAN

CUP

Hanuman Cup
je seriál turnajov

v thajskom boxe, kickboxe podľa pravidiel K-1 a MMA, ktorý píše svoju históriu od roku 2009. Zakladateľ a šéftréner bratislavského klubu Hanuman Gym František Starý vytvoril turnaj s cieľom poskytnúť zápasový priestor pre svojich zverencov a zverenkyne, ako aj spopularizovať tento šport v radoch širokej verejnosti.


Hanuman Cup si od svojho vzniku vydobyl stabilnú pozíciu na mape fighterských podujatí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Dôkazom je účasť mnohých bojovníkov a bojovníčok európskeho formátu, ktorí sa predstavili na niektorom z turnajov. Za zmienku stoja mená ako Alexander Kruk, Barnabáš Schucz, Dimitrije Tadič, Marína Zueva, Ivan Ševčenko či Brunner Tihámer. Spomedzi slovenskej elity sa na turnaji už predstavili Miroslav Cingel, Martin Pacas, Ján Mazúr či Vladimír Idrányi.

Pôvodne výhradne bratislavský turnaj časom expandoval do ďalších slovenských miest a ponúkol tak možnosť zhliadnuť atraktívne súboje tiež obyvateľom Trnavy, Pezinka, Šale a Hlohovca. Turnaj si dáva za cieľ každým svojim pokračovaním posúvať pomyselnú latku kvality nahor a prispieť tak k celkovému rozvoju kontaktných športov na Slovensku.


_______________


KTO JE

HANUMAN?

Hanuman
je hrdina

ktorý vďaka svojej múdrosti, oddanosti, priateľskosti a vernosti najvyššiemu bohovi v Indii Ramovi, sa stal z opice bohom.Lietal rýchlosťou vetra, zdvíhal sopky a menil veľkosť podľa svojej vôľe, aby ochránil Ramu a jeho rodinu proti zlým démonom a iným nebezpečenstvám.


Dodnes je v Azii symbolom týchto vlasnosti. Hora Kishkindha je podľa starej povesti kráľovstvom opíc, prekypujúca šťavnatým ovocím. Jedného dňa sa na tejto hore narodil Hanuman, syn vetra a opičej matky, nadaný obrovskou mocou. Jeho činy a vernosť z neho urobili hrdinu, povesť o ňom prekonala celé roky a jeho príbeh stále žije v pamäti ľudí. Za názov Hanuman vďačíme nielen samotným božstvám a mytológiam, ktoré stvárňujú samotnú podtatu názvu, ale hlavne človeku ktorý nás priviedol k základom tohto športového bojového umenia. A preto v neposlednej rade, chceme poďakovať Pražskému Hanuman Gymu pod vedemím našho khru Petra Macháčka - Hanuman Gym Praha.